Diskusiju vadīja žurnāliste Inga Melberga, tajā piedalījos es, dziedātājs un divu bērnu tētis Intars Busulis, psihoterapeits un tētis trīs bērniem Sandis Dūšelis, zīmolu komunikācijas speciāliste un četru bērnu mamma Inese Apse-Apsīte.
Iesaku izlasīt, raksts pieejams 6.marta avīzes "Diena" pielikumā.
Lūk dažas atziņas:
"Pieķerti, ko nu?"
"Gadījumi, kad mazulis iesoļo istabā un pieķer vecākus mīlējoties, šķiet, ir neveiklo situāciju klasikas topa augšgalā. Ģimenes psihoterapeits Sandis Dūšelis uzskata - ja tā gadījies, vecākiem nevajag sākt spēlēt teātri bērna priekšā, kaut pirmā reakcija ir spontāna.
Ja izrādīsiet sašutumu, kaunu, pārbīli, radīsiet iespaidu, ka tas, ko darījāt, ir kaut kas mulsinošs.Nerājiet bērnu. Galu galā, jūsu pašu uzdevums bija parūpēties par atslēdziņu guļamistabas durvīm.
Nemelojiet, ka vingrojāt vai darījāt ko līdzīgu, tas ir muļķīgi.
Ja bērns ir satraukts, samīļojiet viņu un noskaidrojiet, kāds iemesls iztraucējis mazuļa naktsmieru.
Kaut varētu šķist, ka nu laiks parunāt par TO, šis nebūs īstais brīdis, jo jūs visi jūtaties neveikli. Labāk atlikt, kamēr bērns pats jautās."
Mans viedoklis:
"Nezinu to posmu, kurš pienāk, kad bērni paši jautā. Youtube ieraksti, grāmatiņas, sarunas – esmu piedāvajusi šo informāciju kā kaut ko ikdienišķu un mūsmājās grāmata par cilvēka ķermeni ir tik pat iecienīta kā Vinnijs Pūks. Sarunas par attiecībām, seksu, kailumu, savu ķermeni ir viens no pasaules izzinašanas veidiem, piedāvāju tās jau no bērnības, lai bērniem rodas izpratne un tad, kad skolā sāks kāds kaut ko citu runāt, meitas varētu man brīvi uzdot jautājumus, jo šī tēma nebūtu mums sveša."
Melnbaltās bildes ir labākās!
AtbildētDzēst